• SÚŤAŽ  ZBIERAJ BATERKY
          • SÚŤAŽ ZBIERAJ BATERKY

• Chráň si svoje životné prostredie, zbieraj použité prenosné batérie.

Základná škola Júlie Bilčíkovej organizuje súťaž ZBER POUŽITÝCH PRENOSNÝCH BATÉRIÍ. Súťaž  prebieha od 1.2.2023 do 1.6.2023.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• Každý rok je tretí novembrový týždeň Európskym týždňom boja proti drogám. Jeho cieľom je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog  a zároveň zvýšiť povedomie o legálnych a nelegálnych drogách. Aj v našej škole sme sa venovali tejto problematike.  Do tejto aktivity sa zapojili hlavne žiaci druhého stupňa na hodinách výtvarnej výchovy. Na začiatku vyučovania prebehla v jednotlivých triedach beseda so sociálnym pedagógom na túto tému a následne žiaci pracovali na výtvarných prácach, v ktorých sa snažili čo najviac priblížiť tejto problematike.  Z týchto kresieb sme po vianočných prázdninách vytvorili výstavu, ktorú môžeme vidieť v pavilóne Terézie Vansovej na prízemí.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry má  prehĺbiť a upevňovať komunikačné zručnosti  v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie, o tvorivú samostatnú činnosť a samozrejme zvýšiť záujem o slovenský jazyk a literatúru.
            Dňa 13. 10.2022 sa do školského kola olympiády zapojili žiaci 8. a 9. ročníkov. Svoju intelektovú úroveň si preverili v troch častiach. Najskôr sa popasovali s testovou časťou, ktorá prebiehala on-line formou. Neskôr pristúpili k  transformácii textu a na záver predviedli bohatosť svojej slovnej zásoby a vystupovanie v ústnej časti.

Výsledky školského kola:
            1. miesto: Ivana Sabolová (8.A)
            2. miesto: Adam Červeňák  (8.A)
            3. miesto: Alexandra Pavlovová (9.B)

okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry našu školu reprezentoval Adam Červeňák, ktorý sa umiestnil na 12.mieste.