• Názov projektu:

SME IN–Inklúzia v praxi jednej školy

dopytovo-orientovaný projekt

Trvanie projektu:

január 2018 – december 2020

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu

a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“.

www.esf.gov.sk           www.minedu.gov.sk

Hlavný cieľ projektu:

• zvýšiť školskú úspešnosť našich žiakov vrátane úspešnosti žiakov s ŠVVP a žiakov ohrozených školským neúspechom s očakávaným výsledkom premietnutým do rastúceho počtu žiakov, ktorí zlepšia svoje výsledky v národných meraniach Testovanie 5 a Testovanie 9.

Hlavná aktivita projektu - Celodenný výchovný systém:

• je kľúčovou časťou inkluzívneho modelu našej školy,
        • odstraňujeme bariéry vyplývajúce zo zdravotného znevýhodnenia žiakov, z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí a pod.
        • je tvorený hlavným vyučovacím časom a mimovyučovacím časom počas ktorého intenzívne pracujeme so žiakmi s ŠVVP alebo zo SZP  alebo so žiakmi ohrozenými školským neúspechom. V čase mimo vyučovania môžu žiaci  využívať ranný a popoludňajší klub.

Ranný klub (od 7:00 – 7:40 v triede 3.Cš – pavilón Murgaša)

Poobedňajší klub (od 12:30 –do 14:30 v triede 3.Cš – pavilón Murgaša):

• miesto pre žiakov, kde sa môžu pripravovať na vyučovanie, vypracovať domáce úlohy, hrať sa, rozprávať sa so spolužiakmi, využívať pomôcky, ktorými škola disponuje s cieľom získať pozitívny vzťah k vzdelávaniu sa, zvýšiť svoju úspešnosť vo výchovno-vzdelávacom procese.
        • príležitosť pre spojenie žiakov z tzv. intaktnej skupiny so žiakmi, ktorí sú sociálne alebo zdravotne znevýhodnení.
        • činnosť organizujú pedagogickí asistenti.