• Vernosť

• Raz jeden žiak prilepil spolužiakovi na chrbát papier s nadpisom „som hlúpy“ a požiadal zvyšok triedy, aby o tom chlapcovi nehovorili. Žiaci sa na tom  veselo zabávali..... Po prestávke  začala  hodina matematiky a učiteľka napísala na tabuľu ťažkú úlohu. Nikto okrem chlapca s nálepkou nevedel odpovedať. Uprostred nevysvetliteľného smiechu podišiel k tabuli a vyriešil problém. Učiteľka mu povedala: „Zdá sa, že nevieš o papieri, ktorý ti dal tvoj spolužiak na chrbát.“ Potom sa učiteľka pozrela na zvyšok a povedala: „ Poviem Vám dve veci. Po prvé, počas vášho života Vás budú ľudia označovať mnohými tvrdými slovami, aby zastavili Váš pokrok. Ak by Váš spolužiak o papieri vedel, asi by sa nepostavil, aby odpovedal na otázku. Všetko, čo musíte v živote urobiť, je ignorovať nálepky, ktorí takýto ľudia píšu a využite každú príležitosť, ktorá sa Vám naskytne, aby ste sa mohli učiť, rásť a zlepšovať.„ Po druhé, je jasne, že medzi Vami všetkými nemá žiadneho verného priateľa, ktorý by mu o tej  nálepke povedal. Nezáleží na tom, koľko priateľov máte -  dôležité je vernosť, ktorú zdieľate so svojimi priateľmi. Ak nemáte priateľov, ktorý by na Vás mohli dohliadať, chrániť Vás a ktorým na Vás skutočne záleží, bolo by lepšie keby ste boli sami.“....