Voda a Zem? Čo majú spoločné? Žiaci prvého stupňa našej školy to zistili počas májového dopoludnia. Zišli sa na školskom dvore, aby si pripomenuli dni, ktoré majú svoje miesto v kalendári – deň vody (22.3.) a deň Zeme (22.4.). Niektoré zaujímavosti o vode a Zemi si pripomenuli, o niektorých počuli prvý krát, čím sa niečo nové naučili. Ak chceme na našej planéte Zem žiť ešte dlho, musíme sa o ňu spoločne starať. Všetci sme súhlasili a preto sme dali Zemi sľub. V pripravených aktivitách odpovedali na tri jednoduché otázky, čím sa z nich stali superhrdinovia. Ďalej sa každá trieda v sprievode triednych učiteliek vydali na cestu. Počas nej súťažili v prenášaní vody do nádoby. Zbierali pečiatky po správne vyriešených úlohách, ktoré boli zábavné i logické. Triedili odpad, skladali puzzle, lovili morské živočíchy a zdolali so zaviazanými očami cestu bludiska. Po úspešnom absolvovaní úloh chodníky školy skrášlili kresbami a vytvorili kruh ako symbol našej planéty Zem. Pripomenuli sme si čo majú Zem a voda spoločné - Zem je modrá planéta preto, pretože ju tvorí väčšie množstvo vody. Bez vody by nebola Zem a bez Zeme by nebola voda.
PS: Ak chceš žiť spolu s ďalšími ľuďmi na Zemi ešte dlho, musíš ju chrániť rovnako ako vodu. Chránime ich najlepšie zodpovedným správaním každý deň.
Mgr. Simona Meglesová
