•  20. september Biela pastelka

Je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

• JESENNÉ DIDAKTICKÉ HRY

• Pohyb našich žiakov je veľmi dôležitá súčasť ich života  a preto ho v rámci výchovno – vzdelávacieho procesu výrazne podporujeme.

Didaktické hry sú skvelou príležitosťou ako si aktívny pohyb v škole môžu žiaci pod vedením svojich pedagógov užiť a vychutnať.

Naši prváci v rámci tejto aktivity absolvovali poznávanie širšieho okolia školy a dopoludnie strávili v krásnom prostredí náučného chodníka CINTERIK – RYBNÍKY.

Didaktické hry boli zamerané hlavne na pobyt v prírode a jej ochranu, výchovu k bezpečnému správaniu, dopravnú výchovu či riešenie mimoriadnych udalostí.

Mgr. Alena Červeňáková

• Účelové cvičenie

• Dňa 5. a 6. septembra sa v areáli našej školy uskutočnilo účelové cvičenie, ktoré je nielen súčasťou vzdelávacieho procesu, ale aj skvelou príležitosťou na posilnenie tímovej spolupráce a získanie praktických zručností. Počas týchto dvoch dní sa žiaci zúčastnili na rôznych aktivitách, ktoré ich obohatili o nové vedomosti z oblasti bezpečnosti, zdravia a pohybových zručností.

V rámci cvičenia bolo pre nás pripravených 6 stanovíšť, ktoré boli dôkladne naplánované a prispôsobené potrebám žiakov. Na každom stanovišti sme mali možnosť vyskúšať si rôzne úlohy a rozšíriť naše schopnosti v rôznych oblastiach.

Účelové cvičenie bolo pre nás všetkých obohacujúcim zážitkom. Každé stanovište nám prinieslo niečo nové a rozšírilo naše vedomosti a schopnosti.

• Vitajte prváci

• September je neodmysliteľne spojený s nástupom žiakov do školy.

Najvýraznejšiu zmenu však prežívajú naši najmenší – prváci. Spoznávajú školu, svojich nových kamarátov aj učiteľov. Každý ich deň je naplnený novými poznatkami a zážitkami. Prechádzajú adaptačným procesom a zvládajú ho naozaj veľmi dobre.

Prváčikom prajeme úspešný školský rok, nech sa v našej škole veľa naučia a nech sa medzi nami cítia príjemne a bezpečne.

Mgr. Alena Červeňáková