• „Strašidelný zážitok“ z divadla

•

Pozerať   film  v   televízii   je   bežné,   ale   ísť   do   divadla,   to   sa   nestáva  každý  deň.  Aj keď nám počasie neprialo a cesty boli šmykľavé, nedali sme sa odstrašiť. Veď na nás predsa čakalo divadelné predstavenie „Hrôzostrašné príbehy strýka Montaguea“Divadle Jonáša Záborského v Prešove. A aké dojmy zanechalo, prečítajte si z vyjadrení žiakov 7. ročníka:

„Po vstupe do divadla sa nám veľmi páčili maľby na strope divadla.“

„Zaujali nás použité efekty – ako napríklad voňavá hmla, ktorá vychádzala z hrôzostrašného domu.“

„Predstavenie bolo vtipné a zároveň strašidelné!“

„Páčili sa mi prepracované kulisy, množstvo dverí, okienok a ich mnohostranné využitie v hre.“

„Mňa zaujali detailné kostýmy postáv.“

O tom, že divadlo na nás zapôsobilo, niet pochybností. Či nás naučilo aj báť sa ako hlavnú postavu Edgara, ťažko povedať, keďže žiaci po predstavení vychádzali s úsmevom na tvári.

Žiaci 7. ročníka, Mgr. Lenka Šaffová

• Stolnotenisový turnaj

• V utorok (30. 01. 2024) sa v našej škole konal stolnotenisový turnaj pre žiakov 8. a 9. ročníka, ktorého organizátorom bol školský parlament. Aj keď hlavným cieľom turnaja bolo zahrať si a zabaviť sa, našli sa hráči, ktorí svojou hrou prekvapili a mohli by  konkurovať aj skúseným hráčom. Na krásnom 3. mieste skončil Dávid Kušnír (9.A), 2. miesto obsadil Jakub Vargovčík (8.A) a víťazom sa stal Sebastián Miškovič z 9.A.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, férovú hru a tešíme sa opäť o rok!

Školský parlament

• Oznámenie o udelení voľna

• Vec: Oznámenie o udelení voľna

Základná škola Budkovce na základe § 2 ods.1 pís. a) zákona 596/2003 Z.z. O štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení zastúpená riaditeľkou školy  PaedDr. Vierou Vajsovou Vám oznamuje, že:

dňa  2.2.2024 - piatok, poskytuje voľno žiakom  1. až 9. ročníka z organizačných dôvodov podľa § 150 ods.5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Odôvodnenie:

Dňa 2.2.2024 zamestnanci školy absolvujú vzdelávanie – Sociálny kompas. Organizačne nie je možné zabezpečiť vyučovanie.

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 5.2.2024 riadnym rozvrhom hodín.

PaedDr. Viera Vajsová v.r.

• Hlási sa školský parlament

• Milí žiaci,

oznamujeme Vám, že dňa 30.1. 2024 (v utorok) sa bude konať turnaj v stolnom tenise  pre žiakov 8. a 9.  ročníka. Záujemcovia nech  sa hlásia u triednych učiteľov.

Zúčastneným prajeme  veľa šťastia!

• Milí žiaci 1.stupňa!

• My deviataci sme si pre Vás pripravili zaujímavú aktivitu Srdiečko pre mamičku.

Dňa 01.2.2024 sa v triede 9.A uskutoční zdobenie keramických srdiečok pre Vaše mamičky. Každý z Vás si môže vyzdobiť srdiečko podľa vlastnej fantázie a následne ho darovať. Srdiečka budú vo forme magnetiek, ktorými si môžu Vaše mamky vyzdobiť napríklad chladničku. Cena vlastnoručne vyrobeného srdiečka sú dve eurá.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť u svojich triednych učiteliek najneskôr do utorka (30.1.2024).

Výťažok z predaja je určený pre útulok zvierat v Močaranoch.

Tešíme sa na Vás!

• Predaj náramkov a príveskov na školskej akadémií

• Milí rodičia, starí rodičia a žiaci,

pred školskou akadémiou si môžete v priestoroch klubu kultúry v Budkovciach zakúpiť náramky a prívesky v rámci žiackej akcie :

"Náramok pre zvieratko z útulku"

Výťažok z predaja bude venovaný zvieraciemu útulku v Močaranoch.

• Pozvánka na Akadémiu

Pozývame rodičov a starých rodičov v stredu 24.januára 2024 na Akadémiu do kultúrneho domu v Budkovciach. Vystúpia v nej najmä žiaci školského klubu detí a predvedú program, ktorý s láskou a vďačnosťou pripravovali k Vianociam už od októbra, ale kvôli vysokej chorobnosti nebolo možné Vás ňou potešiť. Akadémia je spojená s Emo - trhom t.j. s aktivitou projektu EMOVE, ktorý realizujú žiaci 2.stupňa. Program Akadémie:

15:30 - 16:00 - Emo-trh vo vestibule KD

16:00 - 17:00 - Akadémia ŠKD

• Schools United (e-shop)

• Dobrý deň všetkým!

Aj tento rok máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami žiaci. Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zsbudkovce/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 31.1. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa vedenie školy.