• Ukončenie šk. roka 2021/22

• Oznamujeme rodičom a žiakom školy, že slávnostné ukončenie školského roka bude 30.6.2022 (štvrtok) o 8.00 hod. na školskom dvore.

Po krátkom programe z dôvodu ohlasovaných vysokých teplôt  sa predpokladá ukončenie činnosti pre žiakov najneskôr o 9.30 hod.

Prosíme, aby ste si zabezpečili odchod žiakov domov.

• Škola v prírode Závažná Poruba - Chata Opalisko

• V termíne od 30.5. do 03.6.2022 sa 39 žiakov druhého, tretieho,  štvrtého ročníka a 5 pedagógov zúčastnilo Školy v prírode v Závažnej Porube.

Spoznali sme krásu Nízkych Tatier a prekrásne okolie Liptovského Mikuláša. Nahliadli do Stanišovskej jaskyne, ktorá je známa tým, že patrí medzi najstaršie  na Slovensku a nie je elektrifikovaná. Chvíľami si žiaci pripadali ako baníci a výskumníci, pretože mali na hlavách čelovky. Skúsili sme si aj ťažkú prácu razičov mincí v neďalekej Mincovničke. Oboznámili sa s históriou výroby mincí a vlastnoručne skúsili dúchať kováčske mechy.  V Liptovskom Jáne  na vlastné oči uverili, že voda vyviera spod zeme. Lieči kožné a reumatické choroby. Žiaci spoznali blahodárne účinky tohto prameňa.  V parku Mini Slovensko videli 15 unikátnych stavieb Slovenska. S úžasom sledovali elektrickú železnicu. Nezľakli sa ani túry na Sedlo, kde sa stúpalo do strmých prevýšenín. Ich pľúca dostali zabrať, aby prijímali čistučkú vôňu lesa a čerstvý horský vzduch. Na   nenáročných  turistických prechádzkach do blízkeho okolia  sme stretli stádo ovečiek s pastierom a jeho zvieracími pomocníkmi.  V uzavretej obore ich očarili srnky, sŕňatá a Daniele. S údivom sledovali plaziaceho  sa hada, spoznávali faunu a flóru regióna Liptov.

Navštívili sme rodičovský dom Milana Rúfusa a pani Danka – sprievodkyňa, nám pútavým a precíteným prednesom priblížila a porozprávala o jeho živote a tvorbe. Súčasťou tejto prehliadky je hrob Milana Rúfusa na cintoríne v Závažnej Porube. Náhrobný kameň je otočený smerom k vrcholu Poludnica, kde čerpal námety na svoju literárnu tvorbu. Nechýbali však ani popoludňajšie súťaže  s názvom Chránim, chrániš, chránime, Dopravný kvíz , výroba karnevalových škrabošiek, diskotéka, aktivity a pobyty na čerstvom vzduchu. Podvečerný oddych sme si spríjemnili spevom. Plní zážitkov a nových vedomostí zo Školy v prírode sme sa šťastne vrátili domov s krásnymi spomienkami a neopísateľnými pocitmi.

Veríme , že sa tam ešte vrátime, lebo Nízke Tatry sú prekrásne a my Slováci sme na ne právom pyšní.

• Volejbalový turnaj

• V máji na škole prebehol turnaj vo volejbale žiakov 9.A, 9.B triedy a výberu 8 ročníka. Každý utorok žiaci hrali každý s každým. Výsledky turnaja sú takéto:

1.miesto – výber 8 ročníka

2. miesto – 9.A trieda