• Vianočné prázdniny

• Vianočné prázdniny začínajú dňa 20.12.2021 (pondelok) a končia 7.1.2021 (piatok). Vyučovanie začína 10.01.2021 (pondelok).

• Vianočná výzdoba tried

• Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc je typická vianočná výzdoba, ktorá dotvára čaro týchto sviatkov. Medovníky, osvetlenie, vianočné ozdoby či dekorácie zdobia samotný vianočný stromček, ale aj ďalšie časti našich príbytkov v tomto období. Priali sme si, aby aj u nás v škole všetko dýchalo príjemnou vianočnou atmosférou. Preto sme aj tento rok vyhlásili súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu triedy. Žiaci usilovne pracovali a skrášľovali svoje triedy v snahe vyhrať túto súťaž a získať voľné hodiny či pizza párty. Určiť víťaza však nebolo vôbec jednoduché. Nakoniec porota rozhodla a stanovila nasledovné poradie tried:

I.stupeň:

1. miesto:   1. A
            2. miesto:   4.A
            3. miesto:   2.A

II.stupeň:

1. miesto:   6.A
            2. miesto:   7.A
            3. miesto:   8.B

Víťazom gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za ich snahu vytvoriť nádhernú sviatočnú atmosféru vo svojich triedach.

Žiacka školská rada

• 14. ročník Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Vzhľadom na pandemickú situáciu sa menia podmienky organizácie jednotlivých súťaží. Školské a okresné kolá Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL) sa konajú netradične – online formou a pozostávajú iba z písomnej časti – testu. Okresného kola OSJL sa zúčastnila víťazka školského kola Janka Paľová z 9.B. Na olympiádu sa usilovne pripravovala (pod vedením Mgr. Šaffovej) a aj napriek sťaženým podmienkam pracovala s veľkým nasadením. Jej snaha priniesla úspech a Janka získala krásne 7. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• KOMPARO

• Každoročne sa žiaci 9. ročníka zúčastňujú celoštátneho Testovania 9.  Výsledok tohto testovania je pre žiakov veľmi dôležitý, pretože stredné školy ho zohľadňujú v prijímacom konaní. V záujme každého deviataka je, aby bol v tomto testovaní čo najúspešnejší, a preto  sa môže zapojiť do dobrovoľného testovania  KOMPARO. Testy KOMPARO sa zámerne podobajú na Testovanie 9 – testujú rovnaké učivo, obsahujú rovnaký počet a rovnaké typy otázok, žiaci majú na ich vypracovanie približne rovnaký čas a majú povolené rovnaké pomôcky. Každý účastník testovania KOMPARO dostane podrobnú informáciu o svojich výsledkoch.

Tohtoroční deviataci možnosť zapojiť sa do testovania KOMPARO využili a vyskúšali si, ako zvládajú jednotlivé úlohy. Zároveň sa dozvedia, ako sú na tom v porovnaní s rovesníkmi z celého Slovenska, ktoré úlohy im robia problémy a ktoré učivo z matematiky a slovenského jazyka si ešte musia zopakovať.

Mgr. Šaffová

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Každoročne si žiaci môžu v olympiáde z anglického jazyka zmerať svoje jazykové zručnosti. V tomto roku sa konalo školské kolo v kategórii 1B (pre 8. a 9. ročník). Z prihlásených žiačok bola najúspešnejšia Janka Paľová, ktorá nás bude reprezentovať na online okresnom kole . Blahoželáme a držíme prsty!

• iBobor

• Naša škola sa tento rok zúčastnila súťaže iBobor, ktorej cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie. Zapojili sa žiaci od štvrtého po ôsmy ročník v troch kategóriách. Úspešnými riešiteľmi boli: J. Béreš, M. Kanavalová, S. Bajužík, R. Nemová  a I. Sabolová. Srdečne blahoželáme!

• Úspech v Poprade

• Už piatykrát sa žiaci našej školy zúčastnili výtvarnej súťaže, ktorú každoročne organizuje Tatranská galéria v Poprade. Každý rok aspoň jeden z našich žiakov získa cenu. Tento rok sa to, na našu veľkú radosť, podarilo všetkým zapojeným žiakom. Svoj voľný čas venovali výtvarnému umeniu a blížiacim sa Vianociam žiačky prvého stupňa, a to: Sofia Nagyová, Liana Kotorová, Ľudmila Ganóczyová, Lýdia Rebjáková, Simona Tabišová a  Ema Repková, ktoré získali 3. miesto za kolekciu prác „Anjel“.  Žiačky 2.stupňa Lilli Gregušová a Júlia Kamenská  získali so svojimi anjelikmi krásne 2. miesto. Po vyhodnotení súťaže vyhlasovateľ organizuje výstavu týchto prác s tematikou anjelských Vianoc, ktorá potrvá dva mesiace. Víťazkám srdečne blahoželáme a tešíme sa, že takto krásne reprezentujú našu školu prostredníctvom výtvarného umenia.

Ing. Jana Wiczmándyová