• Letná škola s babím letom.

• Jeseň farbí svet a my s nostalgiou spomíname na bezstarostné letné dni. Aj počas tohto leta sa napriek prázdninám otvorila brána našej školy, aby privítala žiakov v Letnej škole. Niektorí žiaci absolvovali Letnú školu už vlani a vedeli, že ich čaká týždeň plný zážitkov, prekvapení, dobrej nálady a nových kamarátstiev.

Medzi žiakmi ustáva šum spomienok na Letnú školu, preto sme si pripravili prekvapenie v podobe fotografií, ktoré priblížia atmosféru nezabudnuteľných dní.

• SVIEČKOVÝ POCHOD

• Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých, ktoré sa slávia prvé dva novembrové dni, si pripomíname storočia. Každoročnou neoddeliteľnou súčasťou sú návštevy cintorínov a zapaľovanie sviečok.

Aj prváci si pripomenuli SVIATOK VŠETKÝCH SVÄTÝCH pri pamätnom mieste Júlie Bilčíkovej v areáli školy. Tento deň si v spomienkach uctili pamiatku zosnulých  zapálením sviečky a tichou myšlienkou na tých, čo už nie sú medzi nami.

• TEKVICOVÁ SEZÓNA

• Jeseň je už tu a  my sme využili jesennú úrodu zo záhrad. V tomto jesennom čase prebiehala v našej škole TEKVICOVÁ SEZÓNA. Triedy na I. stupni hýrili všetkými jesennými farbami. Žiaci so svojimi rodičmi vytvorili krásne jesenné tekvice. Maľované, vyrezávané, rôzne dotvorené. Všetky tieto jesenné výtvory zdobili naše triedy a vytvárali príjemnú jesennú atmosféru.

• Vyhodnotenie projektu- Záložka do knihy spája školy

• Projekt:     12. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní

Koordinátorka:  PaedDr. Eva Timárová

Škola:  Základná škola Júlie Bilčíkovej Budkovce 355

Do  česko-slovenského  projekt1u Záložka do knihy spája školy sme sa zapojili už po jedenástykrát.  Tento rok sa do projektu prihlásilo 5 triednych kolektívov  - 3.A, 4.A, 5.A, 6.A a 9.B.

Pod vedením triednych učiteliek a vyučujúcich slovenského jazyka a literatúry, už od začiatku októbra, začala príprava záložiek pre našu partnerskú školu z Českej republiky. Tou  bola tento rok Základní škola a Mateřská škola Dr. Joklíka z Kyjova, ktorá je zároveň našou družobnou školou. Nadviazali sme tak na minuloročnú výmenu.

Vzájomná komunikácia s partnerskou školou bola veľmi srdečná. Dohodli sme sa na počte záložiek, ktoré si vymeníme i na termíne výmeny.

Väčšinu záložiek vyrobili žiaci v rámci triednických aktivít, inšpirovaní  u tých mladších najmä rozprávkami a básničkami a u tých starších, zasa skôr dobrodružnými a fantazijnými knižkami. Pri výrobe záložiek zneli príbehy, ale i moravské piesne, aby sme si i tak priblížili kraj, kam naše záložky poputujú.

K záložkám sme pribalili listy a informačné materiály  o našej škole i o projektoch, ktoré na škole realizujeme.

Balíček so záložkami sme posielali s nádejou, že sa budú našim kamarátom z  Moravy páčiť a možno ich zaujmú natoľko, že spolu so svojimi rodičmi či učiteľmi, budú chcieť spoznať ten kúsok Slovenska odkiaľ k nim priputovali.

• Ocenenie našej žiačky v projekte Detský čin roka 2021

• Každý deň sme hrdí na úspechy našich žiakov, ktorí sú šikovní v športe, matematike, biológii, slovenčine, či krásne spievajú a recitujú v cudzom jazyku. Rovnako ako vedomosti je dôležité v škole oceniť snahu, empatiu, pomoc, láskavosť a dobrosrdečnosť.

Každoročne sa zapájame do súťaže Detský čin roka. So záujmom čítame o deťoch, ktoré sú v tejto súťaži nominované za svoju pomoc, odvahu, rozvážnosť, usilovnosť, dobrotivosť. Tento rok získala Čestné uznanie Detský čin roka v kategórii Príbehy pomoci počas náročného obdobia pandémie COVID-19 aj naša ôsmačka Simona Silajová, ktorá počas pandémie COVID 19, zastala úlohu súrodenca, učiteľa aj rodiča v starostlivosti o svojho brata Lukáša, keď jej mamka ležala vo vážnom stave v nemocnici.

Príbeh si môžete prečítať v odkaze, alebo vypočuť v podaní herečky Kataríny Brychtovej. Nájdite si čas aj na príbehy v ostatných kategóriách a zahlasujte za dobrú vec.

Odkazy:

Príbeh