• Obnovenie vyučovania od 1.3.2021

na základe rozhodnutia ministra školstva SR a so súhlasom zriaďovateľa, bude v Základnej škole Júlie Bilčíkovej, Budkovce 355 obnovené vyučovanie od 1.3.2021 pre:

· všetkých žiakov 0.-4.ročníka základnej školy. Žiaci, ktorí zostanú doma, budú dostávať zadania a úlohy cez Edupage,

· v plnej prevádzke bude školský klub detí aj školská jedáleň. Obedy budú žiaci dostávať tak ako minulý rok – bude ich preplácať úrad práce odbor sociálnych vecí.

· ostatní žiaci 5.-9.ročníka pokračujú v dištančnom vzdelávaní (z domu).

Podmienky vstupu detí a žiakov základnej školy:

· Zákonný zástupca musí mať negatívny test, čo rodič dokladuje podpísaným čestným vyhlásením, ktoré bude zverejnené na webovej stránke školy. Test na COVID-19 s negatívnym výsledkom nesmie byť starší ako 7 dní. Keď vyprší platnosť testu, musí byť rodič znovu a znovu po siedmych dňoch otestovaný, inak nemôže dieťa zostať v škole.

· Testovanie sa nevzťahuje na osoby, ktoré spadajú do výnimky (prekonali Covid 19 alebo majú viac ako 65 rokov). Výnimka musí byť zdokladovaná čestným vyhlásením.

· Žiaci 0.-4. ročníka (aj keď presiahli vek 10 rokov) sa netestujú.

· Prosíme rodičov, ktorých deti chodia do školy samy, aby pred odchodom do školy skontrolovali, či má dieťa podpísané vyhlásenie v taške. Dieťa, ktoré nebude mať zákonným zástupcom podpísané vyhlásenie, nemôže vstúpiť do priestorov školy.

Prílohy: Cestne_vyhlasenie_o_bezinfekcnosti-_priloha_c.8a.docx

Informacie_pre_dotknute_osoby_-_suhlas_GDPR.docx

• Dôležitý oznam

• Základná škola Júlie Bilčíkovej, Budkovce 355  v zmysle príkazu č. OÚ-MI-2021/003060-3 prednostky OÚ Michalovce a rozhodnutia zriaďovateľa v súčinnosti s riaditeľkou školy neotvára pre prezenčné vyučovanie prvého stupňa.

Všetci žiaci ostávajú naďalej doma a pokračujú v dištančnej forme vyučovania.

• Oznam – vyučovanie od 8.februára 2021

na základe rozhodnutia ministra školstva SR a so súhlasom zriaďovateľa, bude naša základná škola otvorená od 8.2.2021 pre:

• všetkých žiakov 1.-4.ročníka základnej školy. Žiaci, ktorí zostanú doma, budú dostávať zadania a úlohy cez Edupage, V žiadnom prípade nevieme zabezpečiť plnohodnotné vzdelávanie prezenčnou aj dištančnou formou,
            • v plnej prevádzke bude školský klub detí aj školská jedáleň ( výdaj obedov funguje ako doteraz- platí sa réžia 2 EUR, je potrebné žiaka prihlásiť na obed a vyplatiť réžiu),
            • ostatní žiaci 5.-9.ročníka  pokračujú v dištančnom vzdelávaní (z domu).

Podmienky vstupu  žiakov do  školy:

• Negatívny test jedného zákonného zástupcu, čo rodič dokladuje podpísaným čestným vyhlásením, ktoré bude zverejnené v prílohe. Test na COVID-19 s negatívnym výsledkom  nesmie byť starší ako 7 dní. Keď vyprší platnosť testu, musí byť rodič znovu a znovu po siedmich dňoch otestovaný, inak nemôže dieťa zostať v škole. Je možné, že frekvencia platnosti testu sa bude predlžovať.
              • Žiaci (aj keď presiahli vek 10 rokov) sa netestujú.
              • Prosíme rodičov, ktorých deti chodia do školy samy, aby pred odchodom do školy skontrolovali, či má dieťa toto podpísané vyhlásenie v taške. Dieťa, ktoré nebude mať zákonným zástupcom podpísané vyhlásenie, nemôže vstúpiť do priestorov školy.
              • Testovanie sa nevzťahuje na osoby, ktoré spadajú do výnimky. Výnimka musí byť zdokladovaná čestným vyhlásením.

Podrobnejšie informácie nájdete na:  Návrat do škol 2021

Tu nájdete formuláre-  Cestne_vyhlasenie_o_bezinfekcnosti-_priloha_c.8a.docx

Informacie_pre_dotknute_osoby_-_suhlas_GDPR.docx​​​​​​​

• Informácia k vyučovaniu od 1.2.2021

na základe vyjadrenia MŠVVaŠ SR bude od 01.02.2021 naďalej prebiehať vyučovanie pre všetky ročníky 0.-9. dištančnou formou (z domu).

Hodnotenie žiakov za prvý polrok sa uskutoční vo februári.