• Klub Kamoš, Kamoško

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v tomto školskom roku Vám opätovne ponúkame možnosť využiť činnosť popoludňajších klubov Kamoš a Kamoško. Hlavným zmyslom týchto klubov je pomoc našim žiakom pri vypracovaní domácich úloh, príprave na vyučovanie formou konzultácií s pedagogickými zamestnancami napr: pri vypracovaní poznámok do zošita; pomoc pri osvojovaní si poučiek a poznámok; pri opakovaní prebratého učiva a pod. Klub Kamoško je určený žiakom 1.stupňa, klub Kamoš pre žiakov 2.stupňa. Kluby sú umiestnené v pavilóne J.Murgaša v triede 3.Cš a 5.B.

Pedagogický dozor v kluboch budú vykonávať asistenti našej školy od pondelka do štvrtka v tomto čase:

klub Kamoško:

PON – 13:00 – 14:30

UT – 12:30 – 14:00

STR – 13:00 – 14:30

ŠTV  - 13:00 – 14:30

klub Kamoš:

PON – 13:30 – 15:00

UT – 13:30 – 15:00

STR – 13:30 – 15:00

ŠTV – 13:30 – 15:00

Klub Kamoš a Kamoško nie sú určené pre žiakov, ktorí navštevujú školský klub detí.

• Ponuka záujmových útvarov v šk. roku 2022/23

• Volejbal – Mgr. V.Krákovská – pre žiakov 5 . – 7.roč. – termín: podľa dohody

Zemepisná posilňovňa – Mgr. A.Vaľová -  pre žiakov 5. a 6.roč. – termín:  STR

Hudobník 1 – Mgr. E.Vagaská – pre žiakov 1.stupňa – termín: UT

Hudobník 2 – PaedDr. O.Sabolová – pre žiakov 2.stupňa – termín: UT a ŠTV

Spevácky zbor - PaedDr. O.Sabolová – pre žiakov 2.stupňa – termín: STR

Mladý záchranár – Bc. M.Szabó – pre žiakov 2.stupňa – termín: podľa dohody

Knihomole – Mgr. E.Forgáčová – žiaci 4.roč. – termín: STR

Jazykovedko – PaadDr. Kaľavská Patzová – žiaci 2.stupňa – termín: UT alebo ŠTV (podľa dohody)

Šikovníček – Mgr. A.Červeňáková – dievčatá z 2.roč. – termín: UT

Lego staviteľ – Mgr. A.Červeňáková – chlapci z 2.roč. – termín: UT

Volejbal – Mgr. D.Gábor – pre žiakov 8. a 9.roč. – termín: podľa dohody

Robotický krúžok – Mgr. D.Gábor – pre žiakov 6. – 8.roč. – termín: podľa dohody

Hravá ruština – p.Glosárová – pre žiakov 2.stupňa – termín: podľa dohody

• Úspech na krajskom festivale Rómska pieseň 2022

• Ak ste si mysleli, že rómska kultúra upadá, tak vás presvedčíme, že veru nie. Presvedčili sme sa o tom na krajskom festivale Rómska pieseň v Košiciach, kde hlavným organizátorom je Matica slovenská a Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium na Požiarnickej 1.

Žiaci súťažili v troch kategóriách – sólo spev dievčatá 4. – 8. ročník ( 8 súťažiacich), sólo spev chlapci 4. – 8. ročník a zborový spev. Našu školu reprezentovali  Anabela Geciová VIII.A a Jozefína Horváthová VI.A v kategórii sólo spev dievčatá a obe získali krásne umiestnenia – Anabela v zlatom a Jozefína v striebornom pásme.

Okrem   súťaženia sme si vychutnali spev speváckeho zboru zo ZŠ Ľudmily Podjavorinskej Luník 9 Košice – boli skvelí. Tiež sa  nám predviedol Orchester Súkromného hudobného a dramatického konzervatória Požiarnická 1  Košice a zdvihol všetkých zo stoličiek.

Anabela s Jožkou predviedli krásny výkon a zaslúžene sa umiestnili tak vysoko. Blahoželáme a držíme palce pri ďalších vystúpeniach.

Musíme konštatovať, že aj médiá sa veľmi pochvalne vyjadrovali  o tomto festivale. Pochvalné články a aj viacero fotografií si môžete pozrieť na týchto linkoch:

• ZBER PAPIERA

• Od 19.9. do 30.9.2022 sa uskutoční zber papiera. Odovzdať ho môžete ráno od 7:30 do 7:55 alebo poobede od 13.00-14.30. Zbierame: zviazané noviny, časopisy alebo papiere. Nezbierame kartón.

• Slávnostné otvorenie školského roka

• Dňa 5.9.2022 (pondelok) sa uskutoční slávnostné otvorenie školského roka so začiatkom o 8.00 hod na školskom dvore a predpokladaným ukončením o 10.00 hod. Každý žiak predloží Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

Vyhlásenie o bezpríznakovosti nájdete tu