• Základné informácie pre žiakov pri vstupe do areálu školy

• Každý žiak pri nástupe do školy je povinný predložiť vypísané a podpísané tlačivo  „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (je ho možné vyplniť aj cez edupage).

Na základe platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva žiak a zamestnanec musia mať prekryté horné dýchacie cesty počas celého vyučovania.

Naďalej platí vykonávanie ranného filtra (meranie teploty a dezinfekcia rúk). Vyučovanie sa uskutočňuje bez obmedzenia, za prísnych epidemiologických opatrení.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2021/2022

• Slávnostného otvorenie šk. roka 2021/2022 vo štvrtok 2.septembra 2021 sa v Základnej škole Júlie Bilčíkovej v Budkovciach uskutoční na školskom dvore so začiatkom o 9.00 hod. V prípade nepriaznivého počasia sa otvorenie uskutoční v rovnakom čase v triedach.

Vzhľadom k odporúčaniam Ministerstva školy, vedy, výskumu a športu SR prosím rodičov, aby nevstupovali do priestorov školy t.j. do budov ani na školský dvor. Výnimku budú mať iba zákonní zástupcovia žiakov 1.ročníka, ktorí môžu sprevádzať svoje deti na školskom dvore s dodržaním   podľa školského semafora a to:

• návštevník  môže vstúpiť do objektu školy preukázaním sa tlačiva Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti  pre návštevníka  ( tlačivo nájdete tu- Pis._vyhlasenie_navstevnika_o_bezpriznakovosti.docx​​​​​​​),
            • je vhodné, aby mali počas vstupu rúško alebo iné prekrytie horných dýchacích ciest.

Žiaci dostanú v prvý deň nového šk. roka potrebné dôležité informácie k organizácii výuky, rozvrh hodín a budú oboznámení s hygienickými opatreniami.

Vyučovanie 2.9.2021 bude ukončené po tretej vyučovacej hodine – s výnimkou žiakov 1. ročníkov. Prvý deň v škole sa žiaci neprezúvajú.

Obed v školskej jedálni

Žiaci si môžu u svojich triednych učiteľov vyzdvihnúť prihlášku na obed. Obedy sa uhrádzajú vopred na začiatku mesiaca. „Bezplatný obed“ budú mať len žiaci, ktorých v zozname potvrdí odbor sociálnych vecí ÚPSVaR Michalovce. Obedy pre žiakov školy sa budú podávať od 3.9.2021 – od piatku.

Školský klub detí

Žiaci 1. stupňa si u svojich triednych učiteľov môžu vyzdvihnúť prihlášku do školského klubu detí.  Vyplnenú a podpísanú prihlášku zákonnými zástupcami je potrebné odovzdať najneskôr v deň, keď žiak príde prvý deň do ŠKD.

• ČO POTREBUJE PRVÁK DO ŠKOLY

• Polovica prázdnin je za nami a pre prvákov je čas na prvé prípravy do školy. Pripravili sme pre Vás orientačný zoznam školských pomôcok, ktorý Vám pomôže lepšie sa zorientovať.

Milí naši prváci, už sa na Vás veľmi tešíme a želáme Vám ešte krásny zvyšok prázdnin.

Co_potrebuje_prvak_do_skoly_1.pptx​​​​​​​

• Oznam pre účastníkov Letnej školy 2021!

• Vážení rodičia, milí žiaci!

V pondelok 9.8.2021 otvárame brány Letnej školy 2021!

Žiaci, ktorí sa do Letnej školy prihlásili  sú povinní doniesť potvrdenie o bezinfekčnosti a kartičku poistenca. Naďalej dodržiavame hygienické opatrenia, preto každý žiak musí mať 2 rúška a balíček hygienických vreckoviek. Pokiaľ sa situácia nezmení budeme sa riadiť  opatreniami, ktoré uvádzame v prílohe.

V prípade nepriaznivého počasia absolvujeme aktivity v triedach, žiaci musia mať prezuvky. Nezabudnite na desiatu, pitný režim a dobrú náladu.

Žiakom počas Letnej školy 2021 platia preukážky na autobus.

Žiaci okrem zaujímavých aktivít v škole, absolvujú dva celodenné výlety:

11.8.2021- výlet do AJC Snina (Animoterapeuticko-jazdecké centrum)

- exkurzia na priehrade Starina ((žiaci 2. stupňa) a Animoterapeuticko-jazdecké centrum Snina

13.8.2021- výlet na Viniansky hrad

(Informácie k výletom dostanú žiaci v pondelok.)

V prípade, že dieťa nemôže z vážnych príčin do Letnej školy nastúpiť, oznámte to čo najskôr triednej učiteľke.

Tešíme sa na stretnutie!

Organizátori Letnej školy 2021