• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry – školské kolo

• Dňa 05. 11. 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C, do ktorej sa zapojili 4 žiaci 9. ročníka. Olympiáda preverila vedomosti, čitateľské zručnosti, kreativitu i rečnícke schopnosti, ktoré žiaci preukázali v troch kolách:            1. vedomostný test

2. transformácia textu

3. rétorika

Výsledky školského kola:    1. miesto: E. Bajužiková  /IX.A/

2. miesto: L. Červeňáková    /IX.A/

3. miesto: P. Vaľo   /IX.A/

Úspešným žiakom srdečne blahoželáme a Eme držíme palce v okresnom kole.

Víťazka školského kola Ema Bajužíková nás nesklamala ani v obvodnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry,  ktoré sa konalo 28. novembra 2018. V silnej konkurencii 19 michalovských a sobraneckých škôl obsadila krásne 5. miesto. Blahoželáme!

• Opäť medzi najlepšími na Slovensku

• Zamýšľali ste sa už niekedy v čom spočíva kúzlo dobrého jedla? Naša deviatačka Gabika Spišáková sa zamyslela a jej úvaha jej priniesla celoslovenský úspech.

Literárnu súťaž s touto témou vyhlásila v rámci projektu Hovorme o jedle nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou Centrum rozvoja znalosti o potravinách, ktorá sa zameriava na zvyšovanie úrovne vzdelávania a povedomia o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, ich úlohe pri ochrane zdravia

a prevencii voči ochoreniam.

Gabikina úvaha okúzlila porotu a spomedzi 160 zaregistrovaných škôl z celého Slovenska vybrala jej súťažný príspevok medzi 5 najlepších v II. kategórii. Blahoželáme! Výsledky a Gabikinu úvahu si môžete prečítať na stránke http://www.opotravinach.sk/.

• Záložka do knihy spája školy

• Do  česko-slovenského  projekt1u Záložka do knihy spája školy sme sa zapojili už po ôsmy raz. Prihlásilo sa 50 žiakov prvého a 30 žiakov druhého stupňa a našou partnerskou školou bola Základná škola  Záhorácka 919  Borský Mikuláš.

Téma tohto ročníka  - Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice,  ponúkla žiakom mnoho tém na ich výtvarné stvárnenie.   Od začiatku októbra   na hodinách výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania a v školskom klube detí  vyrábali záložky pre našich kamarátov zo Záhoria. Pri ich tvorbe už tradične zneli v triedach a oddeleniach  ŠKD knižné príbehy, ktoré boli pre žiakov inšpiráciou. Mladší sa najčastejšie inšpirovali rozprávkami, tí starší zas povesťami a fantazijnými príbehmi.  Viac ako po iné roky vyrábali záložky žiaci aj doma a prinášali ich triednym učiteľkám či priamo do školskej knižnice. Na konci októbra sme ich už mali riadnu kopu a vybrať z nich tie,  ktoré pošleme našej partnerskej škole nebolo jednoduché.

Vždy, keď záložky balíme a posielame partnerskej škole, sme plní očakávania. Budú sa našim kamarátom páčiť?  Veríme, že tak ako tie ich priniesli radosť nám i naše  potešili ich. Keď si záložky nájdu miesto v knižkách, ktoré budú čítať,  možno si spomenú na kamarátov z východu Slovenska,  ktorí tiež majú radi rozprávky, bájky, povesti i rôzne iné knižné príbehy.

• Oznam o udelení voľna

• ZŠ Júlie Bilčíkovej Budkovce na základe § 2 ods.1 pís. a) zákon a 596/2003 Z.z. O štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom  znení zastúpená riaditeľkou školy oznamuje, že:

dňa 16.11.2018 (piatok), poskytuje voľno z organizačných dôvodov podľa § 150 ods.5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní,

dňa 21.11.2018 - streda, poskytuje voľno žiakom 6. a 7. ročníka z organizačných dôvodov podľa § 150 ods.5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

• SVIEČKOVÝ POCHOD

• KATOLÍCKA CIRKEV slávi 1. novembra sviatok VŠETKÝCH SVÄTÝCH. O deň neskôr je Pamiatka zosnulých. Cintoríny sa v tieto dni naplnia ľuďmi, ktorí sa zhromažďujú okolo hrobov svojich príbuzných a pripomínajú si ich zapálením sviečky. Žiaci prvého stupňa pod vedením svojich triednych učiteliek, si  v tomto  čase Dušičiek uctili pamiatku zosnulých zapálením sviečok pri pomníkoch a krížoch v našej obci.  Tento sviečkový pochod sa stal na našej škole tradíciou, ktorou si spoločne uctievame pamiatku zosnulých.

• Vyhodnotenie súťaže o Naj...tekvicu

• Od pondelka 22.10.2018 počas celého týždňa až do piatku 26.10.2018 prebiehala na našej škole súťaž o naj ... tekvicu. Všetky vyrezané a dodekorované tekvice boli počas týchto dní vystavené v pavilóne Jána Amosa Komenského. Vyhodnocovanie súťaže prebehlo v pondelok 29.10.2018. Bolo náročné, pretože máme šikovných žiakov a všetky tekvice boli naozaj krásne. Preto boli všetci žiaci odmenení diplomom a sladkou odmenou. Osobitne bola odmenená trieda, ktorá priniesla najviac tekvíc. S najväčším a zároveň rovnakým počtom prinesených tekvíc však tento rok vyhrali dve triedy a to 1.A a 3.A s počtom tekvíc 10. Ďalej sa na prvom mieste umiestnili dvaja žiaci štvrtého ročníka. Boli to J. Kamenská a A. Červeňák. Na druhom mieste sa umiestnila žiačka  E. Kmecová a tretie miesto patrilo S. Bajužikovi . Všetkým žiakom, ktorí sa do tohtoročnej tekvicovej súťaže zapojili ďakujeme a tešíme sa na ďalšie kreatívne nápady o rok. A o tom, že fantázií sa medze počas súťaže nekládli sa môžete presvedčiť vo fotoalbume ...

• Príbeh hudby na našej škole

• Výchovný koncert Príbeh hudby alebo Ako vznikla nota zorganizoval Gabriel Rovňák  s Bratislavským chlapčenským  zborom Bratislava . Online ho videlo 85 žiakov našej školy. Videli ho žiaci 6.A, 6.B, 7.B, 8.A a 9.A. Zaujímavým spôsobom sa prezentoval nielen skvelý chlapčenský zbor, ale aj jednotlivci – operní speváci a speváčky a snažili sa priblížiť svet hudby žiakom základných škôl. Ďakujeme za nevšedný zážitok. Stretneme sa o rok!