• Zmena- nárok na poskytnutie dotácie na stravu

• Základná škola Júlie Bilčíkovej v Budkovciach oznamuje zákonným zástupcom žiakov spomínanej školy, že od 1.augusta 2021 sa mení nárok na poskytnutie dotácie na stravu. Nárok budú mať tí, ktorí  žijú v domácnosti v hmotnej núdzi alebo ich príjem je najviac vo výške životného minima. V tomto prípade musí zákonný zástupca odovzdať škole potvrdenie, že je v hmotnej núdzi alebo na životnom minime a to do 30.júla 2021. Potvrdenie vystavuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Okrem toho nárok na dotáciu na stravu majú aj žiaci žijúci v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti. Táto skutočnosť sa škole preukazuje čestným vyhlásením, ktoré je potrebné vyplnené a podpísané odovzdať do 30.júla 2021. Tlačivo Čestné vyhlásenie o neuplatnené nároku na sumu daňového bonusu nájdete na webovej stránke školy alebo na obecnom úrade v mieste bydliska. Zároveň upozorňujeme zákonných zástupov, resp. osobu, v ktorej starostlivosti žiak je, že ak by si v čase poskytovania dotácie na stravu uplatnil daňový bonus je povinný o uvedenom školu bezodkladne informovať s tým, že si musí byť vedomý  právnych dôsledkov nepravdivého vyhlásenia (trestný čin podvodu podľa § 221 zákona č. 300/2005 Z.z.) a povinnosti vrátiť všetky finančné prostriedky poskytnuté na toto žiak ako dotáciu na stravu.

Prosíme zákonných zástupcov, aby potvrdenie o hmotnej núdzi respektíve o životnom minime respektíve čestné prehlásenie odovzdali najneskôr do 30.júla a to buď na obecný úrad v mieste bydliska alebo vhodením do poštovej schránky na budove školy (pavilón Júlie Bilčíkovej).

Tu nájdete čestné vyhlásenie:

cestne_vyhlasenie.docx

• Letné prázdniny

• Letné prázdniny trvajú od 1. júla 2021 do 1.9.2021. Nástup do školy je 2. septembra 2021 (štvrtok).

Želáme Vám príjemné prežitie letných prázdnin plné zážitkov a radosti.

• Úspech na regionálnej prehliadke Ej, zalužicki poľo

• Regionálna prehliadka Ej, zalužicki poľo sa konala online, súťažiaci posielali videonahrávky dvoch ľudových piesní bez hudobného sprievodu na email ZOS Michalovce a porota po termíne 20.6.2021 rozhodla, že naša žiačka VII.B Alexandra Pavlovová vyhrala 3. miesto v 2. kategórii- žiaci 5.-9. ročníka. Srdečne blahoželáme!