• Veľkonočné prázdniny

• Od 1.4.2021 (štvrtok) začínajú veľkonočné prázdniny, ktoré trvajú do 6.4.2021 (utorok). Vyučovanie začína v stredu, t.j. 7.4.2021.

• OZNAM

• Riaditeľstvo školy na základe odporúčania zriaďovateľa oznamuje zákonným zástupcom žiakov, že sa predlžuje dištančný spôsob vyučovania do 31.3.2021.

Odôvodnenie:

Dištančný spôsob výučby sa predlžuje na základe zlej epidemiologickej situácie v obci Budkovce.

• Ponožková výzva

• 21. marec je Svetový deň Downovho syndrómu- oficiálne sa oslavuje od roku 2012, a to na základe rozhodnutia OSN. Pri príležitosti tohto dňa sa koná PONOŽKOVÁ VÝZVA. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky (rôzne farby alebo veľkosti ponožiek).

Prečo práve ponožky?

Ponožky sú symbolom preto, lebo pripomínajú tvar chromozómov. Ak si obujeme v tento deň ponožky, ktoré spolu na prvý pohľad nesúvisia, dávame tým najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí. Zároveň ich podporujeme a akceptujeme.

Ak chceš prejaviť solidaritu a podporiť ľudí s Downovým syndrómom a ich rodiny, výzva je určená pre Teba- svoje ponožky môžeš sfotiť a poslať na mail lucia.vajsova@zsbudkovce.sk .

Viac informácií o Downovom syndróme sa dozvieš na https://downovsyndrom.sk/v16/

Koordinátor výchovy k manželstvu, rodičovstvu a ľudským právam

• Oznam- 9.ročník

• Podávanie prihlášok na strednú školu sa tento školský rok uskutoční elektronicky. V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať kariérnu poradkyňu- Mgr. Daniľukovú (mail: tatiana.danilukova@zsbudkovce.sk)

• Podávanie prihlášok na stredné školy

• Milí rodičia,

v termíne od 26.02.2021 zverejnili riaditelia SŠ podmienky prijatia na štúdium a kritériá na úspešné vykonanie prijímacej skúšky. Zákonný zástupca (ZZ) má povinnosť doručiť do 08.04.2021 do ZŠ najviac štyri vyplnené prihlášky na štúdium na SŠ, z toho najviac 2 prihlášky pre odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania a najviac dve prihlášky pre odbory, ktoré vyššie spomenuté podmienky nevyžadujú.
            Forma podanie prihlášky – listinná, podpísaná ZZ, prihlášky vytlačí kariérový  poradca.
            Na jeden konkrétny študijný alebo učebný odbor je možné podať iba jednu prihlášku.
            Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa prikladá na prílohe č.2 Priloha_c.2.pdf  rozhodnutia ministra školstva.
            Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti potrebujú iba žiaci týchto odborov - termín do 8.4.2021:

• 2275 H hutník
            • 2433 H obrábač kovov
            • 3661 H murár
            • 3663 H tesár
            • 3684 H strechár-
            • 3762 H železničiar
            • 4575 H mechanizátor lesnej výroby
            • 5371 H sanitár
            • Všetky študijné zdravotnícke odbory skupiny 53 na stredných zdravotníckych školách
            • 8227 Q tanec
            • 9245 M ochrana osôb a majetku
            • študijné odbory na strednej športovej škole (toto potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa vydáva na základe telovýchovnej prehliadky od lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore telovýchovné lekárstvo),
            •  žiaka so zdravotným znevýhodnením.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte kariérovú poradkyňu mailom  tatiana.danilukova@zsbudkovce.sk

• Mimoriadne uzatvorenie školy

• Riaditeľstvo ZŠ Júlie Bilčíkovej oznamuje zákonným zástupcom, že od 3.3.2021 prechádza škola na dištančné vzdelávanie žiakov  pre všetky ročníky.

Odôvodnenie:

Nízky počet žiakov na prezenčnom vyučovaní  neumožňuje efektívne  dištančné vyučovanie pre  ostatných žiakov  (dištančné vzdelávanie za zúžilo na zadávanie úloh bez výkladu).  Z uvedeného dôvodu sa zjednocuje vyučovanie pre žiakov na dištančné- vyučovanie prostredníctvom  online hodín podľa rozvrhu, následným zadávaním úloh a pracovných listov.