• Premiéra a hneď na jednotku  - obrovský úspech v súťaži Puškinov pamätník
          • Premiéra a hneď na jednotku - obrovský úspech v súťaži Puškinov pamätník

• Súťaž Puškinov pamätník  je celoslovenská súťaž v prednese ruskej poézie a prózy, pod patronátom GUBERNÁTORA MESTA SANKT PETERBURGU Alexandra Dmitrijeviča Beglova a primátorky mesta Lučenec PhDr. Alexandry Pivkovej. V súvislosti s epidémiou organizátori celoslovenskej  súťaže Puškinov pamätník pristúpili k netradičnej forme organizácie. Podmienkou účasti bolo zaslanie videonahrávky s prednesom recitátora.

Z našej školy hneď do boja sa pustili tri recitátorky – Alexandra Pavlovová (VI.B), Sofia Drožetská ( VIII.B), ktoré už mali skúsenosti v tejto súťaži a nováčikom bola Sofia Čorňáková( VIII.B).

Na súťaž poslali svoje videá žiaci základných a stredných škôl z 56 obcí Slovenska. Súťažilo sa v štyroch kategóriách : poézia a próza  - základná škola, poézia a próza  - stredná škola. Porota vybrala v každej kategórii troch súťažiacich a medzi nimi bola naša žiačka Sofia Čorňáková( VIII.B) v kategórii poézia.

20.06.2020 v Lučenci v miestnom kine  sa postavili  pred odbornú porotu 12 súťažiacich z každej kategórii. Po vystúpení operných spevákov : Martina Babjaka, Ota Kleina, Martina Malachovského a Daniela Buranovského,  moderátorka Iveta Malachovská  slávnostné vyhlásila víťazov celoslovenskej súťaže . Za podpory rodičov a p. učiteľky S.Glosarovej Sofia kráčala na pódium ako víťazka celoslovenskej súťaže . Za svoju snahu a  námahu bola patrične odmenená – okrem darčekov žiačka dostala peňažný dar vo výške 500 eur.

Kategória poézia- Základné školy:

1.     miesto : Sofia Čorňáková- Budkovce

2.     miesto : Kornel Oravec- Lučenec

3.     miesto :  Peter Ondrik- Michalovce

Predseda súťaže:

PaedDr. Augustín Čisár

Touto cestou chcem sa  poďakovať nielen Sofii Čorňákovej, ale  aj žiačkam Alexandre Pavlovovej a Sofii Drožetskej za šírenie dobrého mena našej malej obecnej školy, ktorá má veľké talenty. Teším sa na spoluprácu aj v ďalšom šk.roku.

Vaša učiteľka ruského jazyka S.Glosarová.

Pozrite si reportáž z TA3: Puškinov pamätník

• KLOKAN

• Medzinárodná matematická súťaž  KLOKAN sa už veľa rokov teší veľkej obľube aj na našej škole. Nebolo tomu inak ani tento školský rok.  Mimoriadna situácia si vyžiadala mimoriadne riešenia a tak sa tento rok súťažilo viacerými spôsobmi. Žiaci prítomní v škole súťažili tradičným spôsobom, formou testu a pre ostatných boli testy sprístupnené online. Matematické sily si vyskúšalo 40 žiakov našej školy.

• INFORMÁCIE PRE BUDÚCICH PRVÁKOV

• Škola zabezpečuje pre prvákov nákup zošitov potrebných do 1. ročníka:

--  predpisové zošity – 6,50 €

-- anglický jazyk – 2 €

-- zošity na všetky predmety, výkresy, žiacka knižka, slovníček.... 4,50 €

Poplatok 13 eur môžete priniesť na sekretariát  Základnej školy Júlie Bilčíkovej Budkovce 355 do 30. 6. 2020. V prípade, že sa rozhodnete poplatok neuhradiť, je potrebné aby ste si tieto zošity pre svoje dieťa zabezpečili  Vy.

• Pokračujeme v otváraní tried

• V súlade s opatrením ÚVZ SR a   Rozhodnutím MŠVVaŠ SR od  22.6.2020 otvárame  základnú školu aj pre prihlásených žiakov  6. až 9. ročníka (prihlásiť sa môžete cez EduPage alebo u triednych učiteľov)  za dodržania bezpečnostných a hygienických opatrení:

• pri ceste do školy sa žiaci riadia opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ,
            • zákonný zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška a papierové jednorazové vreckovky. Rezervné rúško má v uzavretom vrecku v taške. Prvý deň pred vstupom do budovy školy zákonný zástupca predkladá vyhlásenie, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (podpísaný zákonným zástupcom žiaka - viď. Príloha- Vyhlásenie o zdravotnom stave) alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni,
            • žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch základnej školy, okrem svojej skupiny v interných a externých priestoroch školy, kde prebieha výchovno - vzdelávací proces,
            •  pri vstupe je zabezpečená dezinfekcia rúk pre všetky osoby,
            • odporúčané je  minimalizovanie zhromažďovania osôb pred základnou školou,
            • žiaci, ktorí do školy 22.6.2020 nastúpia, sa vzdelávajú podľa upraveného  rozvrhu hodín. Žiaci, ktorí nie sú prihlásení pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou cez Edupage.
            • príloha- Vyhlasenie_zakonn._zast._o_zdrav._stave_ziaka.pdf​​​​​​​