• Mimoriadne voľno

• Od 27.2.2020 do 28.2 2020 je udelené mimoriadne voľno z dôvodu výskytu respiračných ochorení podobných chrípke a vysokého počtu chýbajúcich žiakov.

• BESEDA SO SPISOVATEĽKOU

• Gabriela Futová je úspešná a obľúbená spisovateľka.  Napísala už 19 krásnych detských kníh. Dňa 20. februára nás navštívila a žiaci druhého a tretieho ročníka strávili s pani spisovateľkou príjemný čas počas besedy. Priblížila nám svoju prácu a potešila nás rozprávaním o svojom písaní a inšpiráciách. Odpovedala aj na zvedavé otázky našich žiakov a zároveň sme si nechali podpísať knihy.

Ďakujeme za návštevu, krásny zážitok a príjemne strávený čas.

• Skvelý úspech našich žiačok na súťaži Ruské slovo

• V stredu 19. 02. 2020 sa v Michalovciach na ZŠ T. J. Moussona uskutočnil 14.ročník krajského kola súťaže RUSKÉ SLOVO. Táto súťaž je veľmi obľúbená medzi žiakmi aj učiteľmi nášho kraja. Tento rok  sa zúčastnilo v  prednese ruskej poézie, prózy a speve spolu  120 súťažiacich z 23 základných a stredných škôl Košického kraja.

Tento rok sme sa zúčastnili súťaže Ruské slovo už po šiestykrát a tak ako vždy naše dievčatá nesklamali. Našu školu reprezentovali žiačky:

1.     Alexandra Pavlovová ( VI.B) v kategórii :  poézia - 5-7. roč., sólo spev  - 5-7. roč.

2.     Sofia Drožetská ( VIII.B)   v kategórii poézia 8-9. roč. – ruskojazyčné prostredie

3.      Sofia Čorňáková ( VIII.B)   v kategórii poézia 8-9. roč.

V obrovskej a vyrovnanej konkurencii zúčastnených škôl (prevažné mestských)  naše žiačky sa držali statočne a podali vynikajúci výkon, aj keď  najmladšia z nich – Saška, sa neučí  ruský jazyk a staršie sa učia ruský jazyk len druhý rok. Tento rok sme získali 4 diplomy. Žiačka Alexandra Pavlovová  v kategórii sólo spev získala 2. miesto a v kategórii poézia získala 3.miesto. Žiačka Sofia Drožetská sa tento rok v kategórii poézia umiestnila na 2.mieste. Žiačka Sofia Čorňáková  mala svoju premiéru na súťaži a hneď veľmi úspešne. V kategórii – poézia obsadila

1. miesto a získala priamu vstupenku na účasť v celoslovenskom kole, ktoré sa bude konať 28.02.2020 tradične v Košiciach. Sofia Drožetská sa ako náhradníčka zúčastní na celoslovenskom kole namiesto  žiačky, ktorá vyhrala 1. miesto, lebo tá sa nemôže zúčastniť na súťaže v danom termíne. Budeme im držať palce, veď budú reprezentovať našu školu  a nie každému sa podarí postúpiť až na celoslovenské kolo.

Ďakujem pani učiteľke O. Sabolovej a  rodičom žiačok, ktorí pomáhali pri príprave  na súťaž aj počas chrípkových prázdnin. Pani učiteľka O. Sabolová  sa postarala o hudobnú prípravu a sprievod. Jazykovo (výslovnosť, prízvuky...) ich pripravila pani učiteľka S. Glosarová.

Sme veľmi hrdí na svoje žiačky, na ich úspechy a touto cestou ešte raz ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Pani učiteľka S.Glosarová

• Dobrovoľná zbierka

• Dňa 25.2.2020 sa v našej škole uskutoční dobrovoľná zbierka pre Riška Bálinta, ktorý trpí genetickou chorobou (spinálonu svalovou atrofiou /SMA/ typu 1). Liek našťastie existuje, ale jeho cena je 2 milióny eur a musí byť podaný najneskôr do druhého roka života. Touto chorobou trpia na Slovensku štyri deti. Riško má však najmenej času na jeho podanie. Riškovi rodičia sa verejne zaviazali sľubom, že peniaze, ktoré Riško na liečbu nebude potrebovať posunú pre ostané deti.

Ďakujeme za Vašu pomoc.

Viac info: https://www.riskodychaj.sk/

• Mimoriadne voľno

• Od 11.2 do 14.2 2020 je udelené mimoriadne voľno z dôvodu výskytu respiračných ochorení podobných chrípke a vysokého počtu chýbajúcich žiakov. Nástup do školy je 17.2.2020 (pondelok).

• Pomáhaj a chráň. Dobrý skutok našich žiakov

• Slnečného dňa 29.01.2020   v rámci environmentálnej výchovy a dobrovoľníctva žiaci 0. a IX. ročníkov rozmiestnili  kŕmidla v areáli školy. Deviataci sa popasovali  s vŕtačkou a skrutkovačom , keď pripevňovali kŕmidla a najmladší žiaci s pani triednou učiteľkou M.Matočíkovou  ich plnili  zrnkami. Kŕmidla pripravili žiaci na hodinách techniky pod vedením  učiteľov p. Muščíka a p. Glosarovej.

Pozor! Do kŕmidla nepatrí voda. Vtáky si totiž pitie dokážu aj cez zimu zabezpečiť sami. V pripravenej mištičke s vodou by sa mohli vykúpať, voda by im potom zmrzla v perí a to by znamenalo istú smrť vtáčika.

• Vyhodnotenie- Všetkovedko

• 11. ročník súťaže VŠETKOVEDKO sa dostal do finále. Celkovo sa na celom Slovensku do súťaže zapojilo rekordných 21 636 detí. S polročnými vysvedčeniami sme titulom a diplomom ocenili všetkých 14 zapojených žiakov našej školy, podľa umiestnenia. Blahoželáme všetkým bystrým hlavičkám. Svojou šikovnosťou ukázali, čo všetko už o svete vedia.

• Karneval

• Polrok prináša čas hodnotenia a klasifikácie. Tento čas je zároveň fašiangovým časom a tak žiaci prvého stupňa ukončili polročnú prácu KARNEVALOM. Prezliekli sa do kostýmov a užili si zábavné dopoludnie plné tanca, zábavy aj súťaženia. Karneval sme ukončili záverečnou promenádou a sladkou odmenou pre všetkých žiakov.

• Úspešný lyžiarsky výcvik je za nami

• Aj v školskom roku 2019/2020 sa nám opäť podarilo zorganizovať lyžiarsky výcvik, ktorý sa konal už tradične v mesiaci január  v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina. Žiaci boli rozdelení do troch skupín podľa ich aktuálnych zručností. Cieľom bolo zvládnuť nosenie lyží, obúvanie lyží, vstávanie po páde, jazda v obojstrannom prívrate (pluhu) a neposlednom rade zastavenie pod kontrolou žiaka na určenom mieste. Pokročilí lyžiari naďalej zdokonaľovali svoje lyžiarské zručnosti s prvkami náročnejšich cvičení napr. jazda vzad vo dvojiciach, samostatne a základy carvingového lyžovania - oblúku.

Všetci zúčastnení žiaci sa naučili základy lyžovania a veríme, že aj naďalej budú zdokonaľovat svoje zručnosti a techniky v lyžovaní.