• Nové  skúsenosti a zážitky z hosťovania  na partnerskej škole v Satu Mare
          • Nové skúsenosti a zážitky z hosťovania na partnerskej škole v Satu Mare

• Počas jedného školského roka sa  6 učiteľov zo Základnej školy Júlie Bilčíkovej v Budkovciach zúčastnilo hosťovania  na našej projektovej partnerskej škole  Liceul  Teoretic German Johann Ettinger v Satu Mare.  Bola to pre každého výzva, skúsenosť a obohatenie sa o nové poznatky, keďže  všetci takéto hosťovanie na zahraničnej školy absolvovali po prvýkrát.  Museli sa popasovať s jazykom, inou kultúrou, zvykmi a časovým posunom.

Každý z učiteľov  sa vracal  z partnerskej školy v Rumunsku plný nových dojmov, zážitkov, nových poznatkov  ale hlavne všetci sme sa zhodli na tom, že osobná skúsenosť zažiť a byť súčasťou kolektívu školy je nenahraditeľná a mal by si ju vyskúšať každý učiteľ. Z hosťovania na škole, ktorá spája základnú a strednú školu  si každý z nás odniesol mnoho nových dojmov, ale aj praktických skúsenosti. Zažili sme vyučovanie od prvej triedy až po maturitné ročníky.  Počas troch dní hosťovania sme zažili trochu iný spôsob vyučovania, žiaci v Rumunsku majú na rozdiel od našich  žiakov  60 minútové vyučovacie hodiny a vôbec im to nevadí.  Na rozdiel od našich žiakov sa pred vstupom do triedy nemusia prezúvať. Jednu novinku z Rumunska prevzala aj naša škola a tou je, že žiaci  pred začiatkom vyučovania odovzdajú do triedneho boxu svoje mobilné telefóny.

Okrem nasávania nových poznatkov  si učitelia všímali ich metódy a pracovné materiály, ktoré potom tvorili základ pri vypracovaní 10 pracovných listov, ktoré rozvíjajú reč, logické myslenie a pomáhajú žiakom pri učení sa. Tieto pracovné listy sa používajú na 1.stupni u nás ale aj na partnerskej škole v Satu Mare.

Vďaka  Národnej agentúre SAAIC  vznikli nové pracovné materiály a  učitelia mali možnosť hosťovať na partnerskej škole v Satu Mare.

• Oznam pre rodičov

• ZŠ Júlie Bilčíkovej, Budkovce 355 oznamuje rodičom, že je možné odhlásiť deti z obedu najneskôr do 8.00 hod. ráno v deň, keď dieťa chýba v škole.

Odôvodnenie:

Vedenie školy vynaložilo maximálne úsilie, aby vyhovelo rodičom a zjednodušilo odhlasovanie z obedov. Ak dieťa ochorie a nemôže prísť do školy, rodič ho môže odhlásiť aj v daný deň do 8.00 hod. na telefónnom čísle 056/64 93 529 alebo na tel. čísle školy (te. ústredňa)- 056/64 93 126.