• Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019

• 28. jún- pre všetkých žiakov bol tento dátum magický. Bol to deň, kedy v školskom roku 2018/2019 prišli do školy poslednýkrát. Tradične, záver školského roka je slávnostnou udalosťou na školskom dvore, kde sa stretli všetky triedy. Rozlúčili sme sa s našimi deviatakmi, ktorých od budúceho roka čaká stredná škola a množstvo nových kamarátov a zážitkov. Zároveň boli ocenení naši reprezentanti- žiaci, ktorí po celý rok súťažili v rôznych oblastiach  a my sme na nich a ich výkony patrične hrdí. Po odovzdaní vysvedčení si mohli žiaci vychutnať začiatok letných dvojmesačných prádznin.

Želáme Vám príjemné letné prázdniny a tešíme sa na Vás v septembri.

• Zaslúžená odmena VI.B

• S koncom školského roka prichádza aj čas školských výletov, ktoré sú odmenou za celoročnú prácu a úsilie, ktoré vynaložili žiaci v škole.

Tento rok sa žiaci VI.B vydali spoznávať ZOO v Košiciach a nevynechali ani Dinopark. Na jednom mieste tak stretli nádherné živé zvieratá a spoznali aj vyhynuté druhohorné tvory. V 3D kine sa preniesli do sveta dinosaurov a dozvedeli sa nové poznatky o histórii našej planéty. Spokojné tváre a úsmev na perách svedčili o tom, že výlet sa aj napriek búrke, ktorá nás v Košiciach zastihla, vydaril.

Tr. učiteľka Mgr. Šaffová

• Z Budkoviec k Dunaju...

• Aj takto by sa dala nazvať exkurzia, ktorú absolvovali žiaci VII.B v dňoch 19.-20 júna. Po dlhej ceste vlakom vystúpili v hlavnom meste a začali svoju poznávaciu jazdu- od Starého mesta, cez promenádu popri Dunaji, Slavín a ukončili tento deň spoločnou fotkou pred NR SR  a hradom. Výhľad bol naozaj nádherný, o čom svedčí viacero fotiek. Pozreli si aj novovybudovanú záhradu pri hrade. Ďalší deň zavítali do vedeckého centra pre mládež, Aurélia, ktoré bolo veľmi zaujímavé. Prehliadka začala laserovou šou a potom si mohli žiaci jednotlivé exponáty z oblasti chémie, fyziky, matematiky vyskúšať. Azda najzaujímavejšia bola simulácia jazdy autom, stanovištia na postreh či levitácia predmetu. Táto exkurzia bola poučná, no zároveň si každý prišiel na to svoje.

• ŠKOLSKÝ VÝLET BRICKLANDIA KOŠICE

• Žiaci prvého stupňa pod dozorom svojich pani učiteliek navštívili 17. júna v nových atraktívnych priestoroch v Košiach výstavu z lego kociek s názvom BRICKLANDIA. Výstava pozostáva z viac než 250 000 kociek LEGO stavebnice a obsahuje rôzne obľúbené scenérie. Naši žiaci v rámci výstavy absolvovali aj LEGO aktivity v herniach: vytváranie LEGO mozaík, LEGO zóna pre rýchlych staviteľov, stavanie s veľkými fun blokmi. Zábavné dopoludnie sme ukončili prechádzkou mestom, pochutili sme si na zmrzline a oddýchli pri fontáne. Prežili sme pekný deň, školský výlet sa nám vydaril a zostávajú nám pekné spomienky.

• Plavecký výcvik

• Aj v tomto školskom roku naša základná škola organizovala základný plavecký výcvik, ktorý sa konal v druhej polovici júna v rozsahu 20 vyučovacích hodín. Zúčastnilo sa ho 19 žiakov, ktorí sa rozdelili do skupín. Začiatočníci sa učili dýchanie do vody a splývanie. Pokročilí  zlepšovali svoje schopnosti a zručnosti v jednotlivých plaveckých spôsoboch- kraul, prsia a znak. Tento plavecký výcvik hodnotíme za vynikajúci, keďže  každý žiak sa stal plavcom.