• Jesenné prázdniny

• Od 31.10. do 4.11.2018 sú jesenné prázdniny. Do školy nastupujeme 5.11.2018(pondelok).

Nezabudnite, že pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR je dňa 30.10.2018 mimoriadny štátny sviatok.

• Malé čierne perličky

• Malé čierne perličky je regionálna prehliadka talentov rómskych aj nerómskych v Zemplínskom osvetovom stredisku  v Michalovciach, ktorá sa konala dňa 23.10.2018. Kategórie spev, hra na hudobný nástroj, prednes a výtvarné práce boli plné talentovaných detí, práve preto si veľmi ceníme 1. miesto Sidónie Balogovej v prednese a 2.miesto Anabely Geciovej v speve. Tešíme sa z takýchto úspechov a veríme, že sa ešte predvedú aj na iných súťažiach. Blahoželáme!

• Deti pre Sýriu

• Naša žiačka IX.A  Lea Červeňáková vyhrala 2. miesto v 2. kategórii v celoslovenskej výtvarnej súťaži Deti pre Sýriu, ktorú organizovala ACN Slovensko – Pomoc trpiacej cirkvi. Leina práca sa volala Sýrsky chlapec a bude  súčasťou putovnej výstavy výtvarných prác, ktorá bude vystavovaná  po Slovensku aj po slobodnej časti Sýrie. O výsledkoch tejto súťaže rozprávala riaditeľka ACN Slovensko v Televízii Lux dňa 8.10.2018, kde boli prezentované aj ďalšie výtvarné práce žiakov našej školy – Adriána Szaba a Kristíny Paľovej.  Práce našich žiakov boli porotou veľmi dobre hodnotené.  Blahoželáme!

• Zbierka potravín

• Svetová zdravotná organizácia vyhlásila 16.10. za Medzinárodný deň výživy a boja proti hladu. Tomuto dňu sme nezostali ľahostajní ani my a vyhlásili sme zbierku trvanlivých potravín. Žiaci môžu doniesť trvanlivé potraviny (napr. cestoviny, múku a pod.) do školy do 19.10.2018 čím vyjadria pomoc a  podporu ľuďom, ktorí to potrebujú. Zbierka je dobrovoľná.

Vyhodnotenie zbierky:

Do zbierky sa zapojili žiaci aj zamestnanci našej školy a ukázali, že pomáhať je naozaj potrebné a dôležité. Vyzbierané potraviny sme darovali na správne miesto, išli do rodiny ktorá to naozaj potrebuje. Spokojnosť z tejto zbierky bola na obidvoch stranách. Verím, že podobné aktivity sa v našej škole udomácnia a stane sa tradíciou, že dobrovoľnícka činnosť bude súčasťou nášho každodenného života.

• Súťaž o naj... tekvicu

• Naša škola organizuje jesennú súťaž o naj ... tekvicu. Termín súťaže je od 22.10.2018 do 26.10.2018. Základnou podmienkou je priniesť vlastnoručne vyrobenú tekvicu, ktorá bude niečím zvláštna a osobitá. Heslo súťaže pre tento školský rok znie: Fantázii sa medze nekladú.

Vyrobenú tekvicu prines p. učiteľke A. Červeňákovej alebo p. učiteľke S. Meglesovej do pavilónu Komenský. Výsledky súťaže zverejníme v pondelok 29.10.2018.

• Deň kariéry

• Pozývame Vás na Deň kariéry, ktorý sa uskutoční dňa 21.11.2018 v priestoroch našej školy. Každá stredná škola bude mať vyhradený svoj čas na prezentáciu podľa harmonogramu.Tešíme sa na Vašu účasť!

• Testovanie 5

• Pre žiakov 5. ročníka sa uskutoční 21.novembra 2018 Testovanie 5-2018 z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika. Bližšie informácie na testovanie 5.

• Akčné svište to sme my,

chystáme sa na hory.

Únavu my nepoznáme

do Tatier sa ponáhľame.

Radosť, smiech a zábava

naše cesty sprevádza.

Tieto slová zneli pred  chatou Opalisko v Závažnej Porube od 24.9 do 29.9.2018. Žiaci tretieho, štvrtého ,piateho a šiesteho ročníka sa zúčastnili Školy v prírode a turistického pobytu v prírode.

Spoznali sme krásu Nízkych Tatier a prekrásne okolie Liptovského Mikuláša. Nahliadli do Demänovskej ľadovej jaskyne, kde kedysi žili jaskynné medvede. Skúsili sme  si aj ťažkú prácu razičov mincí v neďalekej Mincovničke  v Liptovskom Jáne a vlastným očiam uverili ,že voda vyviera spod zeme, ktorá lieči kožné choroby. No aj to aké náročné  sú tréningy našich úspešných vodných slalomárov Martikána či Kaliskej na  umelo vytvorenej  vodnej ploche v Liptovskom Mikuláši. Nezľakli  sme sa ani túry na  vrch Sedlo s nadmorsku výšku 1050 m .

Žiaci ukázali svoje vedomosti z prírodovedy pri návšteve Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva,vlastivedy, telesnej výchovy ale aj zo slovenského jazyka či matematiky. Milan Rúfus, ktorý leží na cintoríne v Závažnej Porube, kde sa narodil a žil a jeho hrob je otočený smerom k vrchu Poludnica, kde čerpal námety na svoju literárnu tvorbu nám už nie je neznámy. Nechýbali však ani popoludňajšie súťaže a pobyty na čerstvom vzduchu.

Niektorí smutní z odchodu domov,  iní zase   natešení, že sa stretnú so svojimi rodičmi, no plní zážitkov a nových vedomosti zo školy v prírode sme nastúpili do autobusu. Cestou sme pozdravili aj Vysoké Tatry, skontrolovali Štrbské Pleso a potom už hurá, škola Budkovce.

Veríme v to, že sa tam ešte vrátime, lebo  Tatry sú prekrásne a my Slováci sme na Tatry  právom pyšní.